Jóga

 

Jóga příznivě ovlivňuje a vyváženým způsobem harmonizuje proudění životní energie (chi) do všech buněk našich orgánů v těle. Na mých lekcích se vědomě zpomalíte, propojíte se svým nitrem, protáhnete svaly a rozhýbete klouby, také zažijete léčivou vibraci krásných zvuků či manter. Společně se budeme věnovat dechových cvičení a meditačním technikám, které naše tělo harmonizují na fyzické, emoční a mentální úrovni. Odcházet budete s pocitem lehkosti a vědomím, že vše je tak, jak má být a je to tak správně. 

 

 

 

"Budete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír.“  Buddha

HARMONIZAČNÍ jóga 

Příznivě ovlivňuje a vyváženým způsobem harmonizuje proudění životní energie (chi) do všech buněk našich orgánů v těle.

Jednotlivé ásany jsou seřazené tak, aby postupně procvičili celé tělo; korespondují s konkrétní částí fyzického a jemnohmotného těla, na kterou mají blahodárný vliv. Významně napomáhají zvýšení flexibility kloubů, uvolňují přebytečnou tenzi, podporují zdravou funkci orgánů a přináší pocit lehkosti, vyrovnanosti a klidu.

U pozic setrváváme několik minut a zaměřením pozornosti na svůj dech obracíme svoji pozornost dovnitř nás, kdy si uvědomujeme prožití přítomného okamžiku a toho, jak se právě cítíme. Bez posuzovaní pozorujeme projevy v našem fyzickém a emočním těle a ukotvujeme se v síle přítomného okamžiku, který má osvobozující efekt.

Lekce je ukončena závěrečnou relaxací, která má příjemný uvolňující účinek. Odcházet budete posíleni na těle a mysli, s pocitem lehkosti a vědomím, že vše je tak, jak má být a je to tak správně.

Lekce je určená všem, kdo chtějí hlouběji proniknout do svého nitra a je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.  

 

5 TIBEŤANŮ

Sestava pěti speciálních cviků Tibetské jógy je systém několika pozic, které jsou velmi energizující a nazývají se také tajemstvím věčného mládí.

Při procvičování dochází k propojení energetických drah – meridiánů, rozproudění energie v nich a v jejich centrech – čakrách.

Tyto cviky mají vliv na regeneraci a revitalizaci organismu, stabilizují psychiku a emoce, pomáhají vyrovnávat správnou hladinu hormonů, metabolismus a zlepšují krevní oběh. Vaše tělo celkově krásně zpevní, podpoří pevnost břišních svalů, zlepší pevnost kostí a pomohou detoxikovat organizmus. Výrazně zlepší zdravotní stav.

Součástí této hodiny je i specifické dechové cvičení – pranajáma. Lekce je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

 

 VINYASA FLOW jóga 

Jedná se o dynamičtější styl jógy, který harmonickým způsobem propojuje pohyb těla a dechu.

Synchronizací pohybu a dechu obrátíme svoji pozornost dovnitř nás, kde si uvědomíme prožití přítomného okamžiku a toho, jak se právě cítíme. Vědomým vracením se do svého nitra se propojíme se sebou samým a naučíme se umění zklidnění mysli.

Při procvičovaní ásan zapojíme volné dýchání se zvukem – šumivý dech nazývaný taky udždžájí dech. 

Vinyasa flow jóga je fyzicky náročnější styl cvičení, kdy dochází k tvorbě a uvolňování vnitřního tepla, pocení a následně detoxikaci organizmu. Velice efektivně se tak zlepšuje celková flexibilita, síla a balanc našeho těla. Významně napomáhá i k posílení imunity organismu a přináší pocit klidu a harmonie.

U některých pozic zapojíme také bandhy, vnitřní energetické uzávěry, pro efektivnější vnitřní práci s energií.  Prodýcháním ásan či krátkou relaxací mezi nimi změny v našem těle ještě více procítíme a ukotvíme se v nesoudícím přítomném okamžiku.

Série cviků je ukončena závěrečnou relaxací, která má příjemný uvolňující efekt.

Odcházet budete posíleni na těle i mysli s pocitem svobodného a radostného přístupu k životu.

Lekce je určená všem, kdo chtějí více prohloubit znalosti či praxi jógy a je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.